Денситометрія у медичному центрі «Дарина»
Щоб попередити або ефективно лікувати остеопороз, необхідно провести повноцінне діагностичне обстеження (денситометрію)
Денситометрія
Щоб попередити або ефективно лікувати остеопороз, необхідно провести повноцінне діагностичне обстеження (денситометрію), яке могло б:

• визначити зниження кісткової маси (визначити мінеральну щільність кісток)
• визначити порушення структури кісток (тобто діагностувати стан кісткової архітектоніки)
• визначити ризик виникнення переломів
• виявити наявність супутніх станів або захворювань організму, які потенційно можуть викликати остеопороз або вже призвели до його виникнення

Незамінну допомогу в вирішенні цього складного завдання може надати денситометрія - це об'єктивний (кількісний) метод оцінки щільності кісткової тканин. Якщо лікар буде володіти цією інформацією в повному обсязі, він зможе розробити оптимальний індивідуальний курс лікувально-профілактичних заходів, який допоможе ефективно вирішити проблему остеопорозу у пацієнта.

Метод ультразвукової комп'ютерної денситометрії

В даний час в медицині існує кілька методів денситометрії, які широко використовуються в медичній практиці, з яких найбільш поширений метод ультразвукової комп'ютерної денситометрії (еходенсітометріі).

В основі цього методу лежить визначення швидкості поширення ультразвукової хвилі при проходженні тканин різної щільності: чим більш щільною є тканина, тим вище швидкість її проходження. Тому швидкість проходження ультразвукової хвилі через добре мінералізовану, а значить і більш щільну кістку, вища ніж через кістку зниженої щільності з явищами остеопорозу. Всі ці дані уловлюються спеціальним датчиком, перетворюються (кодуються) комп'ютерною системою ультразвукового сканера (денситометра) і виводяться на екран дисплея, а також можуть бути записані на інформаційний носій (паперовий, CD / DVD і т.п.) і бути доступні для інтерпретації фахівцем, а також для подальшої оцінки в динаміці в ході проведеного лікування.

Для ультразвукової денситометрії характерна дуже висока чутливість до змін щільності кісток, тому вона ефективна при діагностиці початкових ознак остеопорозу.

Основними показаннями для проведення денситометрії служать захворювання і стани, що супроводжуються зниженням мінералізації кісткової тканини.

Кому рекомендується регулярно проходити денситометрію?

• Жінкам у віці старше 40 років і чоловікам старше 60 років.
• Жінкам, які мають часті вагітності, а також тривалий час (більше 9 місяців), годують грудьми.
• При ранній менопаузі до 45 років (в тому числі хірургічної).
• Пацієнтам з порушенням роботи паращитовидних залоз.
• Пацієнтам з переломами при мінімальних травмах.
• Хворим, які приймають препарати, що знижують щільність кісткової тканини (кортикостероїдні препарати, сечогінні, контрацептиви, протисудомні препарати, транквілізатори і психотропні препарати і т.д.)
• Для контролю за прийомом препаратів, що містять кальцій, а також при комплексному медикаментозному лікуванні остеопорозу

Made on
Tilda