Свежие публикации

Ви раптом помітили, що «давно знайома» родинка збільшилася в розмірах або видозмінилася іншим чином. Можливо, що вона запалилася, кровоточить, почервоніла або свербить

читать далее»

Інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, існують з давніх часів. Спочатку про «це» намагалися не говорити, потім "це" було під забороною, а тепер в період бурхливої "сексуальної" революції про "це" вже страшно подумати.

читать далее»

І знову в строю!

Практично кожен чоловік, досягаючи певного віку, зустрічається з проблемами з ерекцією. Зниження жорсткості статевого члена в збудженому стані є найбільшою сексуальною проблемою для чоловіків. Статистика свідчить, що в Україні еректильну дисфункцію в тій чи іншій мірі вираженості відчувають від двох до чотирьох мільйонів чоловіків.У кого-то це може бути викликано психологічним напруженням і перевтомою, у кого-то - зловживанням алкоголю. Якщо проблема не йде з часом, то, швидше за все причиною є саме еректильна дисфункція. Часто відбувається таким чином, що чоловіки мовчать про наявність проблеми, так як вважають її цілком природною для свого віку.

Еректильна дисфункція (імпотенція) характеризується неможливістю досягнення і підтримки ерекції, достатньої для здійснення статевого акту. Саме захворювання зустрічається досить рідко, найчастіше в ряді інших хвороб або психологічних проблем. Існує два типи причин еректильного розладу - органічні і функціональні (психогенні).

Слід більш детально розібратися з причинами виникнення подібних проблем.

Під час сексуального збудження чоловічий мозок відправляє сигнали нервових закінчень, які розташовані в тканинах статевого члена. В результаті цього кровоносні судини в члені розширюються, а приплив крові збільшується. Одночасно з цим, судини, які забезпечують відтік крові - звужуються. В результаті цього і відбувається ерекція.

Всупереч поширеній думці, порушення ерекції рідко відбувається виключно через психологічні причини.

Численні дослідження показали, що 80% випадків еректильної дисфункції викликані фізичними захворюваннями - порушенням артеріального тиску, цукровий діабет, високий рівень холестерину та й іншими проблемами. Поширеними причинами є також хронічне захворювання печінки і нирок, атеросклероз судин, порушена функція щитовидної залози, гормональні порушення. Пошкодження нервів, що з'єднують статевий орган і ЦНС, в результаті травм, невдалих операцій, інсульту, хвороби Альцгеймера або розсіяного склерозу також є причинами порушення потенції.

До органічних причин в першу чергу відноситься фізична нездатність тих структур, які «формують» ерекцію, а саме: кровоносні судини, нервові провідники, гормональні механізми, статевий член. Еректильна дисфункція викликання важкими загальними захворюваннями (такими як атеросклероз, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет та ін.). Такий сексуальний розлад спостерігається і при вроджених аномаліях розвитку статевої системи або травмах статевих органів, операціях на органах малого таза, хвороби Пейроні та ін. Органічну дисфункцію провокують також хронічна інтоксикація психотропними препаратами або наркотиками, зловживання алкоголю або тютюну.

Психогенні порушення еректильної функції виражені нестабільністю адекватних ерекцій при збережених спонтанних. Іншими словами, ерекція була нормальною під час сексуальних ласк, проте в найважливіший момент вона раптово пропала. Психогенною причиною може бути невдала спроба сексуальної близькості. Деякі чоловіки намагаються форсувати ситуацію і влаштовують своєрідні «іспити» з різними партнерками. Однак тотальний контроль над ерекцією, як правило, має зворотній, негативний результат. Такий розлад називають ще синдромом тривожного очікування сексуальної невдачі. Ще більше погіршує критичну ситуацію некоректна поведінка партнерки. Найчастіше це сприяє розвитку неврозу або депресії. У той же час невроз і депресія провокують статеву неповноцінність.

Запальні процеси чоловічої статевої системи - ще одна причина еректильної дисфункції. Найпоширенішим є хронічний простатит. При важкій його формі, частих рецидивах або яскраво вираженому больовому синдромі захворювання проявляється в хворобливому оргазмі, передчасному сім'я виверженні, нестабільній ерекції. Тому для регуляції потенції спершу слід лікувати основне захворювання.

Факторами ризику для розвитку подібного захворювання є також прийом медикаментів, які призначають при цукровому діабеті, артриті, депресіях, виразці, епілепсії або високому тиску.

Звичайно ж, при веденні неправильного способу життя (паління, прийом алкоголю або наркотиків) існує великий ризик виникнення еректильної дисфункції.

Дуже важлива перша консультація, мета якої є зняти хвилювання пацієнта і створити довірчу атмосферу між ним і лікарем. Головне завдання - встановити характер еректильної дисфункції. Бесіда з партнеркою необхідна для об'єктивної оцінки ситуації. Крім того, вона може допомогти чоловікові подолати незручність і страх. Під час первинного огляду важливо встановити, які фактори вплинули на чоловічу слабкість: психогенні або органічні.

Існує кілька основних методів лікування еректильної дисфункції:

  • метод інтракавернозних ін'єкцій вазоактивних препаратів
  • оперативне лікування артеріальної недостатності
  • оперативне лікування венозної недостатності
  • імплантація протезів статевого члена

Не залежно від причин, не можна впадати у відчай і падати духом, бо в більшості випадків еректильна дисфункція добре лікується.

Сміливо звертайтеся до лікаря!

Якщо Ви вважаєте, що у Вас є еректильна дисфункція, Вам слід записатися на прийом до лікаря. Можливо Ви захочете, щоб Ваша сексуальна партнерка прийшла на прийом разом з Вами, щоб Ви обидва змогли більше дізнатися про цей стан і про можливе лікування.

На прийомі лікар може поставити Вам ряд питань для того, щоб з'ясувати причини Вашої проблеми і поставити правильний діагноз. Можливо Вам доведеться пройти стандартне медичне обстеження, а також, можливо, здати аналізи крові і сечі.

Після того, як буде поставлений діагноз, лікар пояснить Вам, які варіанти лікування існують у Вашому випадку, і Ви можете вибрати для себе кращий метод лікування, якщо хочете за участю Вашої партнерки. Ви дізнаєтеся, що у Вас є вибір і зможете вибрати той вид лікування, який найбільше підходить для Вас і Ваших взаємин.

наверх
© Все права защищены
© Медицинский центр "ДАРИНА" 2018,
Лицензия АГ№603942 от 12.12.2011г., выдана МОЗ Украины