Свежие публикации

Ви раптом помітили, що «давно знайома» родинка збільшилася в розмірах або видозмінилася іншим чином. Можливо, що вона запалилася, кровоточить, почервоніла або свербить

читать далее»

Інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, існують з давніх часів. Спочатку про «це» намагалися не говорити, потім "це" було під забороною, а тепер в період бурхливої "сексуальної" революції про "це" вже страшно подумати.

читать далее»

Остеопороз або 15 хвилин з двох років життя

Остеопороз ми часто сприймаємо як вікову хворобу або як долю людей похилого віку. А адже вже з 30 років запаси кальцію в кістках починають скорочуватися, до 50-ти можуть досягти критичного мінімуму, і якщо вчасно не вжити заходів, буде вже пізно. Остеопороз виліковний, але тільки на ранніх стадіях. Виявити його допомагає інноваційна технологія Sunlight Omnipath.

Обстеження займе всього лише 15 хвилин - частіше, ніж раз в два роки, його проводити безглуздо. Денситометрія, найточніший метод визначення запасу міцності кісток, ваш пропуск в «бабине літо» без переломів.

Відомо, що джерела остеопорозу дорослих знаходяться в дитячому віці. У зв'язку з цим все більше стало з'являтися досліджень, присвячених вивченню формування скелета від народження до статевого дозрівання.

Денситометрію необхідно раз в 2 роки проходити всім жінкам після 45 років. Але це норми лише для тих, чиї матері не страждали остеопорозом, у кого немає порушень менструального циклу (в тому числі і ранньої менопаузи) і хто не страждає явним дефіцитом маси тіла. Якщо у вашому житті присутні ці чинники ризику, у вас двоє і більше дітей або навпаки, ви не народжували жодного разу, а також якщо у вас були переломи, пройдіть обстеження раніше, в 40 років.

Якщо переломи траплялися у вашому житті часто, поспішіть на денситометрію, не дивлячись на вік. Медики радять так само вчинити і тим, хто змушений тривалий час приймати глюкокортикоїди (при бронхіальній астмі, ревматоїдному артриті), антикоагулянти (гепарин), сечогінні (гіпотіазид, фуросемід) і протисудомні препарати (фенобарбітал). Чоловікам теж рекомендується перевіряти міцність кісток, але пізніше, після 50 років.

Денситометрія здатна фіксувати навіть мінімальні 2-5% -ві втрати кісткової маси. А значить, і виявляти остеопороз на самому початку, ще на стадії остеопенії, коли становище ще можна виправити.

Результати, отримані на різних апаратах в різних клініках, можуть відрізнятися, але незначно. Однак якщо ви проходите курс лікування остеопорозу, бажано контролювати зміну щільності кісток на одному і тому ж обладнанні, щоб запобігти отриманню недостовірних результатів. Робити це потрібно теж раз в 2 роки.

Інноваційна технологія Sunlight Omnipath, дозволяє вимірювати швидкість звукових хвиль, що поширюються уздовж кістки по максимально прямій осі. За допомогою денситометра Sunlight Omnisense можна досліджувати великогомілкову і променеву кістки, фаланги пальців рук.

Ультразвукова денситометрія з високим ступенем достовірності дозволяє виявляти ризик розвитку остеопоротичних переломів. Ультразвуковий денситометр Omnisense 7000 S / 8000 S є в даний час скринінговою апаратурою, яка дозволяє виявляти групи ризику щодо переломів кісток і придатна для постановки діагнозу остеопорозу і оцінки ефективності терапії.

Ступінь точності (accuracy) для будь-яких денситометров визначається як відхилення результатів, отриманих при вимірюванні однієї і тієї ж ділянки кістки на денситометрі і при хімічному аналізі кісткової тканини. Для Omnisense 7000 S / 8000 S денситометрів ступінь точності складає менше 0.25 - 0.5%.

Показання для проведення денситометрії:

 • хронічні захворювання легенів, печінки
 • цукровий діабет
 • тиреотоксикоз
 • синдром мальабсорбції
 • патологія кістково-м'язової системи
 • прийом глюкокортикоїдів
 • нервові хвороби
 • скринінг вікового розвитку скелету, особливо в період інтенсивного росту
 • оцінка забезпеченості кальцієм і ефективності харчової корекції дефіциту кальцію у дітей в періоди інтенсивного росту в тому числі у дітей першого року життя
 • порушення обміну кальцію і фосфору
 • оцінка забезпеченості кальцієм і ефективності харчової корекції дефіциту кальцію у дітей в періоди інтенсивного росту в тому числі у дітей першого року життя
 • визначення кісткового віку у дітей з 5 до 18 років (для оцінки ступеня розвитку скелету у дітей і підлітків в умовах рутинного медичного обстеження або з відхиленнями у розвитку, для того щоб в подальшому була можливість корегувати зростання скелету)
 • визначення кісткового віку має бути в обстеженні кожної дитини з малим зростом і затримкою статевого дозрівання

Корисна інформація!

Якщо результати денситометрії в нормі, значить профілактичний прийом кальцію не потрібен?

Достатньо стежити за тим, щоб організм отримував добову норму кальцію (1200 мг) з продуктів, перш за все, з молочних. Якщо з якихось причин це у вас не виходить, можна приймати кальцій додатково.

Добову норму кальцію містять:

 • 1 л йогурту або нежирного молока
 • 200 г твердого сиру (пармезан, чеддер, швейцарський)
 • 4 банки консервованих сардин
 • 1 чайна ложка кунжутної олії
 • 500 г мигдалю
 • 300 г бананів

наверх
© Все права защищены
© Медицинский центр "ДАРИНА" 2018,
Лицензия АГ№603942 от 12.12.2011г., выдана МОЗ Украины